Etil Acetat (Etil etanoat)

Bezbojna, lako zapaljiva tekućina sa karakterističnim, mirisom nalik na ljepila ili odstranjivačima laka za nokte.
 

Natrijev Karbonat

Natrijev karbonat (tehnički naziv: kalcinirana soda) je kemijski spoj formule Na2CO3 - natrijeva sol ugljične kiseline. Industrijski se dobiva kalciniranjem kuhinjske soli. Upotrebljava se u proizvodnji stakla, papira, deterdženta, te kao sirovina za dobivanje drugih spojeva.
 

Kalijev Hidroksid

Kalijev hidroksid je kemijska formula KOH anorganski spoj koji je visoko alkalan. Bezvodni kalijev hidroksid dobiva se iz koncentracije pročišćenog elektrolitičkog kalijevog hidroksida s vrlo niskim sadržajem klorida i čvrsto topljivim tvarima.
 

Magnezijev sulfat

Magnezij sulfat je kemijski spoj koji sadrži magnezij, sumpor i kisik, s formulom MgSO4. Često se susreće kao heptahydratatna epsomite, često zvan "Gorka sol".
 

Izopropanol alkohol

Izopropanol (2-propanol,Propan-2-ol) je alkohol koji se dobiva se iz propena (CH2=CH-CH3) - nusproizvoda pri rafinaciji nafte. Koristi se kao organsko otapalo.
 

Magnezijev oksid

Magnezijev oksid, (kemijska formula MgO), je bijeli prah, nastane pri gorenju magnezija u zraku ili kisiku. Građen je od ionskih veza između jednog atoma magnezija i jednog atoma kisika.
 

Kiseline (limunska, vinska)

Limunska kiselina, C6H8O7, trobazična je organska kiselina, prisutna u mnogim vrstama voća (u limunovom soku 5–6%). Bijela je kristalna tvar kisela okusa, lako topljiva u vodi. Industrijski se dobiva iz limuna (u južnoj Italiji i Kaliforniji) ili iz šećera fermentacijom pomoću plijesni Aspergillus niger. Upotrebljava se u proizvodnji bezalkoholnih napitaka i u medicini. Njezine soli su citrati. Normalan je sastojak ljudske krvi i urina (mokraće). Koristi se u proizvodnji pjenušavih tableta i vitaminskih napitaka (npr. sastojak je Cedevite), voćnih sokova, smrznutog voća itd... Uzorci krvi i tkiva čuvaju se u rastvorima limunske kiseline.
 

Natrijev Hidroksid

Natrij-hidroksid (NaOH), kaustična soda, lužni kamen, tvori bezbojnu higroskopnu masu koja dolazi u trgovinu kompaktna u većim i manjim komadima, u zrncima, ljuskama ili štapićima.
 

Stearin

Stearin ili tristearin ili gliceril tristearat je triglicerid, gliceril estera stearinske kiseline, dobivene iz životinjskih masti, stvoren kao nusprodukt prerade mesa. Također se može naći u tropskim biljkama kao što su palmino.
 

Kalijev Karbonat

Kalijev karbonat (također i potaša, od njem. Pottasche : Pott -lonac + Asche -pepeo, rijeđe pepeljika), K2CO3, jest kalijeva sol ugljične kiseline. Dolazi u kao prozirna kristalična krutina ili bijeli prah tališta 891°C, lako i dobro topljiv u vodi, koji daje vrlo lužnatu otopinu.
 

Monoetilen Glikol

Monoetilen-glikol ili 1,2-etandiol je alkohol čija je sažeta strukturna formula HO-CH2-CH2-OH. On za razliku od "običnog" alkohola, etanola (CH3-CH2-OH) ima dvije hidroksilne skupine.
 

Kalcit

Kalcit je vrsta vrlo raširenog minerala građenog od kalcijeva karbonata u obliku heksagonskih kristala. Na Mohsovoj skali nalazi se pod brojem 3, što znači da je na toj skali treći najmekši mineral, odmah poslije gipsa i talka. Kemijska formula mu je CaCO3.
 

Željezni oksid

Površina željeza sklona je koroziji ako se željezo nalazi na vlažnom zraku i povišenoj temperaturi. Nakon nastajanja sloja korozije površina željeza više nije sjajna nego ima crvenkastu i/ili smeđu boju (crveno-smeđa boja je naime boja oksida ili korozije koja se formira na površini željeza).
 

Bademovo ulje

Bademovo je ulje prava blagodat. Njegova su ljekovita svojstva u mediteranskim zemljama poznata još od antičkih vremena. Grci i Rimljani koristili su ga za njegu kože i kose. Iznimno je bogato biljnim bjelančevinama. Sadrži vitamine A, B1, B2 i B6, te nešto vitamina E i vrlo je trajno.
 

Kalcijev Stearat

Kalcijev stearat najviše se koristi u plastičnoj industriji kao aditiv za lakšu preradu (podmazivanje i sprečavanje sljepljivanja na metalne dijelove uređaja za preradu), kao i sastavni dio stabilizatora polimernih taljevina pri preradi.
 

Natrijev Metabisulfit

Natrij-pirosulfit (metabisulfit), Na2S2O5, su bezbojne prizme topljive u vodi, služi za sumporenje vina, za bijeljenje, dezinfekciju, konzerviranje i reduciranje.
 

Alkohol (benzilin, etilin, denaturirani)

Upotrebljava se kao otapalo i sredstvo za ekstrakciju, za dezinfekciju, konzerviranje i pri proizvodnji alkoholnih pića. Služi i kao polazna sirovina za cijeli niz kemikalija. Najjača alkoholna pića sadrže oko 45 % alkohola, dok je volumni udio etanola u apsolutnom alkoholu 96 %. Ako čovjek naiskap popije (eksa) 500 ml čistog etanola može umrijeti.
 

Natrijev Hipoklorit

Natrij-hipoklorit (NaOCl) se upotrebljava u tehnici gotovo isključivo u obliku vodene otopine, zvane Eau de Javelle ili lug za bijeljenje, dobivene elektrolizom otopine natrij-klorida (bez dijafragme za odvajanje klora od lužine) ili uvođenjem klora u lužinu; služi za bijeljenje i dezinfekciju.
 

Natrijev Sulfat

Natrij-sulfat (Na2SO4) nastaje kao sporedni produkt u proizvodnji kloridne kiseline djelovanjem sulfatne kiseline na natrij-klorid ili dvostrukom izmjenom natrij-klorida s magnezij-sulfatom; služi u proizvodnji stakla, ultramarina, celuloze, natrij-sulfida, u proizvodnji boja, u medicini kao purgativ (Glauberova sol).
 

Butil Acetat

N-butil acetat, također poznat i kao butil etanoat, je organski spoj koji se obično koristi kao otapalo u proizvodnji lakova i drugih proizvoda. Također se koristi kao začin sintetičkih voća u hrani kao što su bomboni, sladoled, sir, i pekarski proizvodi.